Gminny Ośrodek Kultury w Lubeni

KULTURA W GMINIE LUBENIA

Działalność kulturalna prowadzona jest przez
Gminny Ośrodek Kultury w Lubeni oraz filie w Straszydlu i Siedliskach.

Działają tu następujące zespoły:

• Zespół Pieśni i Tańca „Lubenka”
  • Zespół Tańca Współczesnego „Show Dance”
  • Kluby Seniora
  • Ognisko muzyczne
  • Kluby Aktywnych Kobiet
  • Zespół Regionalny „Straszydlanie”
  • Zespół Śpiewaczy „Lubenianki”
  • Kapela Ludowa

Uświetniają one swoimi występami wiele imprez na terenie gminy, zespoły te gościły również na wielu występach w kraju i za granicą.

Gminny Ośrodek Kultury w Lubeni jest organizatorem wielu imprez cyklicznych o charakterze rozrywkowym, religijnym, okolicznościowym a także patriotycznym. Są to m.in.:

• Spotkanie z kolędą
  • Obchody uroczystości 3 Maja
  • Piknik Rodzinny,
  • Dni Gminy Lubenia
  • Malinowe Święto
  • Dożynki Gminne
  • Ziemniaczane Harce
  • Narodowe Święto Niepodległości 11 Listopada

Systematycznie odbywają się tu także wystawy i pokazy malarstwa, fotografii, sztuki dziecięcej i regionalnej zarówno amatorów jak i profesjonalistów. Organizowane są warsztaty i kursy rękodzieła, kulinarne i inne. Cyklicznie odbywają się spotkania Klubów Seniora. Do stałych form pracy Gminnego Ośrodka Kultury należy również zaliczyć pracę kawiarenki internetowej w klubach dla młodzieży w Straszydlu i Siedliskach. W okresie ferii i wakacji GOK organizuje dla dzieci zajęcia stałe, podczas których mają możliwość spędzania wolnego czasu na różnego rodzaju grach, zabawach, konkursach muzycznych i plastycznych, rozgrywkach szachowych, sportowych oraz wycieczkach. W zakładce „Galeria” znajdują się fotorelacje z imprez organizowanych przez GOK.